Tip#014: Jak nastražit kukuřici

Kukuřice je jednou z nejoblíbenějších nástrah na kapry i další druhy ryb. Dnešní tip je o tom, jak správně nastražit kukuřici, aby na háčku dobře držela a aby se háček dobře zachytil při nasátí nástrahy rybou.

Kukuřice na chytání ryb může mít mnoho podob. Dá se chytat na vařenou čerstvou kukuřici, na nezralou syrovou kukuřici, na vařenou kukuřici. Další jednodušší variantou je mražená kukuřice, kukuřice v plechovce nebo rybářská kukuřice ve skleničce nebo vakuově zabalená.

Přímo na háček nebo pod háček

Kukuřice se dá nastražit na háček i pod háček. Oba způsoby jsou účinné, jen je potřeba kukuřici nastražit správně. Pokud ji dáváte přímo za háček, vyberte si celé a nepotrhané zrnko a napíchněte ho za špičku (úvodní obrázek vpravo). Vždycky nastražujte kukuřici tak, aby byla špička háčku volná a mohla se hned zachytit v rybí tlamce.

Velice účinné je nastražení kukuřice pod háčkem na vlasovém přívěsu, stejně jako se nastražuje boilies. Pro tento způsob nastražení je dobré si připravit návazec s háčkem uvázaným bezuzlovou metodou s vlasovým přívěsem (úvodní obrázek vlevo). Kukuřici pak navlíknete na vlas pomocí boilie jehly a přidáte zarážku, aby kukuřice na vlasu držela.

Pokud nemáte na háčku připravený vlasový přívěs, nevěšte hlavu. Kukuřici můžete umístit pod háček pomocí silikonového přívěsu, jak je vidět na úvodním obrázku uprostřed.

Jedno zrnko nebo více

Na plavanou nebo feeder často používáme menší sousta, takže můžete zvolit jedno zrnko kukuřice. Při lovu na klasickou položenou nebo pokud jsou ryby hodně aktivní, můžete chytat na dvě i více zrnek. Dvě zrnka se ještě dají bez problému napíchnout přímo na háček.

Tři a více zrnek doporučuji nastražovat na vlasový přívěs pod háček. Více zrnek pod háčkem může odradit menší ryby od záběru. Kukuřici na vlasu můžete také nadlehčit pomocí plovoucí pěny, kuličky polystyrenu nebo umělé plovoucí kukuřice.

Čtěte také:  Tip#025: Lov na dírkách

Kombinace s dalšími nástrahami

Kukuřice se dá kombinovat s dalšími nástrahami. Pokud ryby neberou příliš ochotně, často může pomoci nějaká neotřelá kombinace. Z osvědčených kombinací můžu doporučit pro nastražení přímo na háček kukuřici s hnojákem, kukuřici s masným červem.

Pod háčkem se dá kombinovat opět kukuřice s masným červem s tím, že červa použijete místo zarážky na vlas. Další zajímavé kombinace s kukuřicí pod háčkem jsou kukuřice + peleta, kukuřice + boilie (potápivé nebo plovoucí).

 

 

Sdílejte článek

HrůzaNic mocPrůměrDobrýSuper (1 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
4 427 zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.