Tip#018: Jak správně podebrat rybu

Pro vylovení větších kusů ryb z vody se používá podběrák. Podběrák je rybářská síť na delší rukojeti. Vylovení ryby podběrákem (tzv. podebrání ryby) je věc, ve které začínající rybáři často dělají chybu. Proto si popíšeme, jak správně postupovat při podebírání ryby.

Základem je navést rybu do podběráku ve správnou chvíli. Nesnažte se dostat do podběráku rybu, která ještě v plné síle bojuje u břehu. Pokud máte podběrák ve vodě příliš brzo, můžete si jím rybu urazit z háčku nebo přetrhnout návazec. Je potřeba počkat, až bude ryba klidnější, je dobré ji dát loknout vzduchu a pak teprve začít podebírat.

Podběrák přikládáme k hladině pod úhlem přibližně 30°. Nasunete ho plynulým pohybem pod rybu a následně nazdvihnete, aby ryba nemohla z podběráku vyplout. Pokud bude pohyb podběráku příliš prudký, nebo ryba nebude ještě dostatečně unavená, můžete ji podběrákem vyplašit.

Když rybu dostanete do podběráku, nezdvihejte podběrák přes páku, můžete ho tím zlomit. Podběrák s rybou se přenáší v kolmé pozici, aby se váha ryby přenášela na síť podběráku a ne na kříž nebo rukojeť podběráku.

Sdílejte článek

HrůzaNic mocPrůměrDobrýSuper (Ohodnoťte jako první!)
Loading...
299 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *