Velký průzkum mezi rybáři

15Nedávno byly publikované výsledky velkého průzkumu mezi rybáři. Rybáři odpovídali na dotazy ohledně rybaření a chování na internetu. To nejzajímavější z průzkumu přinášíme v rychlém přehledu.

Oblíbené rybolovné techniky

Nikoho asi nepřekvapí, že nejoblíbenější rybolovnou technikou je kaprařina. Lov kapra má u nás velkou tradici. Je oblíbený u více než 80 % dotázaných rybářů. Na druhém místě žebříčku je relativně nová rybolovná technika feeder. Tedy lov s krmítkem a ohebnou špičkou. Feeder si za svou krátkou historii získal obrovskou popularitu. Oblíbilo si ho přes 30 % dotázaných rybářů. Jen o trochu nižší popularitu má mezi rybáři třetí přívlač.

Následuje lov na rybičku a plavaná. Oblíbené rybolovné techniky uzavírá muškařina a mořský rybolov, které jsou oblíbené pouze u několika procent dotázaných.

Další zajímavosti o rybaření v ČR

  • v Česku je přibližně 345 000 sportovních rybářů
  • mezi rybáři převládají zaměstnaní s 55 %
  • mezi rybáři je jen 6 % žen, což je velká škoda
  • 55  % rybářů má koupenou územní mimopstruhovou povolenku, 20 % rybářů chodí na soukromé revíry a 6 % má pstruhovou územní povolenku

Co vadí rybářům na rybářských webech

  • téměř 39 % rybářů je spokojeno, což není špatný výsledek
  • nejvíc vadí rybářům na rybářských webech příliš mnoho reklamy (45 %), dále špatná úroveň diskusí (25 %) a špatné zobrazení webu na mobilním telefonu vadí 10 % dotázaných rybářů

Celá infografika z rybářského průzkumu je zde.

infografika průzkum mezi rybáři

Za poskytnutí infografiky děkujeme Josefu Drobílkovi

Sdílejte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *