Velký průzkum mezi rybáři

15Nedávno byly publikované výsledky velkého průzkumu mezi rybáři. Rybáři odpovídali na dotazy ohledně rybaření a chování na internetu. To nejzajímavější z průzkumu přinášíme v rychlém přehledu.

Oblíbené rybolovné techniky

Nikoho asi nepřekvapí, že nejoblíbenější rybolovnou technikou je kaprařina. Lov kapra má u nás velkou tradici. Je oblíbený u více než 80 % dotázaných rybářů. Na druhém místě žebříčku je relativně nová rybolovná technika feeder. Tedy lov s krmítkem a ohebnou špičkou. Feeder si za svou krátkou historii získal obrovskou popularitu. Oblíbilo si ho přes 30 % dotázaných rybářů. Jen o trochu nižší popularitu má mezi rybáři třetí přívlač.

Následuje lov na rybičku a plavaná. Oblíbené rybolovné techniky uzavírá muškařina a mořský rybolov, které jsou oblíbené pouze u několika procent dotázaných.

Další zajímavosti o rybaření v ČR

  • v Česku je přibližně 345 000 sportovních rybářů
  • mezi rybáři převládají zaměstnaní s 55 %
  • mezi rybáři je jen 6 % žen, což je velká škoda
  • 55  % rybářů má koupenou územní mimopstruhovou povolenku, 20 % rybářů chodí na soukromé revíry a 6 % má pstruhovou územní povolenku

Co vadí rybářům na rybářských webech

  • téměř 39 % rybářů je spokojeno, což není špatný výsledek
  • nejvíc vadí rybářům na rybářských webech příliš mnoho reklamy (45 %), dále špatná úroveň diskusí (25 %) a špatné zobrazení webu na mobilním telefonu vadí 10 % dotázaných rybářů

Celá infografika z rybářského průzkumu je zde.

infografika průzkum mezi rybáři

Za poskytnutí infografiky děkujeme Josefu Drobílkovi

Sdílejte článek

HrůzaNic mocPrůměrDobrýSuper (Ohodnoťte jako první!)
Loading...
187 zobrazení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *