Tip#003: Jak navázat feederové krmítko

Existuje mnoho způsobů, jak navázat feederové krmítko (košík). Dnes si v tomto článku popíšeme ten nejjednodušší způsob, který používá asi nejvíce rybářů. Jedná se o průběžnou montáž s feederovým krmítkem, kterou můžete použít pro lov všech druhů ryb. Výhodou této montáže je, že se nezamotává při nahazování a díky obratlíku se nekroutí návazec.

jak navázat feederové krmítko

Co budeme potřebovat

Montáž je velmi jednoduchá. K jejímu zhotovení potřebujeme: feederovou hokejku (zahnutá plastová trubička s karabinkou), gumový korálek, obratlík, návazcový vlasec, háček a samozřejmě to feederové krmítko.

Postup navázaní

  1. Na hlavní (kmenový) vlasec navlékneme feederovou hokejku. Správně by měla být navléknutá delší stranou nahoru a zahnutou kratší stranou dolu.
  2. Pod feederovou hokejku navlečeme na kmenový vlasec gumový korálek. Gumový korálek chrání uzlík na obratlíku, aby se nepodřel, když do něj bude narážet plastová hokejka.
  3. Na konec kmenového vlasce navážeme obratlík.
  4. Připravíme si návazec. Z návazcového vlasce, který bude mít menší průměr než kmenový vlasec, ustříhneme přibližně o 10 cm delší kus, než budeme chtít délku návazce. Pokud nevíte, jakou zvolit délku, můžete začít s návazcem 30 cm. To je poměrně univerzální délka pro různé způsoby lovu. Na jednom konci návazcového vlasce navážete háček. Na druhém konci uděláte asi 2 cmdlouhé očko pomocí trojitého uzlíku.
  5. Návazec přes očko připevníte k obratlíku.
  6. Do karabinky na hokejce zapnete krmítko a máte hotovou celou montáž

Závěr

Montáž se dá použít pro lov různých druhů ryb, bude dobře fungovat na kapry, cejny, plotice i na parmy a jiné říční druhy ryb. Při použití na řece je lepší dát delší návazec okolo 60 cm. Montáž je vhodná nejen při lovu s feederem, ale také na klasickou položenou.

Čtěte také:  Tip#020: jak se pozná záběr při lovu na splávek
HrůzaNic mocPrůměrDobrýSuper (3 hodnocení, průměr: 4,67 z 5)
Loading...
4 657 zobrazení

Napsat komentář